Trylogia komiksowa MONTE CASSINO. scen. Zbigniew Tomecki, rys. Gabriela Becla.

 

Poniżej prezentujemy okładki do trylogii Monte Cassino.

 

Tom pierwszy miał swoja premierę w 2009 roku (wyd. pierwsze) oraz w 2016 (wyd. drugie) został wydany przez Stowarzyszenie Pokolenie.

Na Gildii Komiksu możecie zobaczyć filmową zapowiedź komiksu Monte Cassino, a w naszej galerii KOMIKSY – Monte Cassino 1 prezentujemy kilka przykładowych plansz.

 

Drugi tomu komiksu opowiadającego o bitwie pod Monte Cassino został wydany w grudniu 2010 roku (wyd. pierwsze) oraz w 2016 (wyd. drugie), również przez wyd.  Stowarzyszenie Pokolenie.

Kilka przykładowych plansz z albumu możecie zobaczyć w naszej galerii KOMIKSY – Monte Cassino 2.

Trzeci (ostatni) tom komiksu Monte Cassino miał swoją premierę we wrześniu 2016 roku. Tom ten zamyka komiksową opowieść o bitwie pod Monte Cassino. Jest w nim pokazana ostatnia faza krwawych zmagań Polaków o masyw, która miała miejsce od 15 do 18 maja 1944 roku. Obok rozdziałów pokazujących ciężkie zmagania piechoty o wzgórza 593, Widmo, czy St. Angelo, jest również rozdział poświęcony walkom 4. pułku pancernego „Skorpion” o Mass Albaneta i Widmo. Komiks liczy 160 stron, z czego dwa rozdziały w kolorze. Wydawcą jest Stowarzyszenie POKOLENIE.